Dnia 2 października Hans powrócił do zawodów „Puchar Hiszpanii” po bardzo ciężkim półroczu

 

Wytrwałość, jeden z największych atutów Hansa, zaprowadził go na ósme miejsce w tym pierwszym wyścigu jesieni. Hans trenował dopiero 3 tygodnie, po wielu miesiącach bez możliwości wsiadania na rower.

Hans chciał wziąć udział w tym wyścigu rozgrywanym na torze Ricardo Tormo w Cheste, wiedząc, że nie osiągnie najlepszych wyników. Jednak to był początek jego powrotu do zdrowia i do zawodów, co zawsze jest zachętą do kontynuowania treningu .

Wyścig zakończył się z niezłym wynikiem. Hans ukończył go na 8 miejscu na 17 uczestników, ze średnią prędkością 30,3 km/h. Wprawdzie znacznie poniżej jego możliwości, ale bardzo dobrze, ze względu na stan jego zdrowia w tej chwili.

Pod koniec wyścigu powiedział nam: „Teraz nie pozostaje mi nic innego, jak wielogodzinne treningi i ciężka praca, aby nabrać formy na przyszły rok. Mam trudny cel, chciałbym osiągnąć te same wyniki co wcześniej lub nawet je poprawić!

Wiem, że nawet na arenie międzynarodowej wciąż mogę osiągnąć dobry poziom i jestem bardzo zmotywowany.

Dziękuję bardzo za wspieranie mnie w tym trudnym czasie.

Dziękujemy Hansowi za te słowa. Dla nas nadal jesteś przykładem ciągłego doskonalenia się i wielkiego wysiłku. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać Cię w Twojej karierze sportowej.

&